عظمت های طلوع(٥)

به نام خداوند جهان افرین حکیم سخن نیکو افرین

بار الهی ای نهایت ارزوهایم خطاهایم لباس ذلت بر من پوشانده وگناهانم مایع ننگ وخاری من است پس مددی به من عطا کن تا بسوی تو رهنمود یابم

موضوع برگزیده گفتار قران اللهم ارحمنی بالقران واجعله اماما ونورا وهدی ورحمه

قران کریم این معجزه ی بزرگ خاتم النبیین محمد مصطفی دارای شاخه ها وبیاناتی متعدد علمی و فرهنگی و تحقیقاتی واکتشافاتی  است قران بعنوان بزرگترین وجامع ترین کتاب مرجع برای بشر امروزی برگزیده شده است

موضوعی که میان و لابه لای این مخزن کثیر انتخاب کرده ام چنین است قران برای راهنمایی انسانها و هدایت یافتن انها بسوی رهنمود های اخروی و رسیدن به کمال سعادت و خوشبختی است قران کریم بوسیله محمد مصطفی به سیر ابلاغ گردیده این نشانه ها برای فهماندن انسان به دنیای اخروی ویاداوری لحظات زندگی وتلاش وکوشش برای بدست اوردن نعمت های بی پایان خداوند تبارک وتعالی است شعرا به زیبایی از زبان قران چنین وصف می کنند منم قران منم پیغام جاویدان منم سد چشمه ایمان منم پیغام جاویدان در یک کلام گفتار قران در رابطه با بهتر زیستن و انتخاب راه وروش صحیح و برگزیدن راه سعادت ومعرفی تمجیح و تحلیل یا تعریف هر یک از شرایط ممکن مکانها وادبات اثرات قران بابیان احوال پیشین وحاکمان پیش خاطر نشان می کند که انتخاب بجا وکامل ،انسان رابسوی چیزی روا می کند ومنحرف شدن انسان از چنین راه انسان را به چه مخمصه های که وارد نمی کند

پس انسان باکمی تامل در افکار و گفتار قرانی به این مطلب پی می برد که چه گونه راه متناسب باخود را برگزیند پس در پایان عرائضم قران کریم به عنوان یک مرجع کامل و بی پایان نامحدود می توان از ان برداشت و مقالات متعدد ودیگر کارهای پژوهش به عمل اورد و به نظر من یکی از معجزات قران تمام نشدنی است واین که مطالبش کم نمی شود بلکه هر دقیقه پژوهش در قران ساعت های دیگر پژوهش در ان را می طلبت

ومن الله توفیق

١٢/٩٧/١٣٩٤ بستک

گروه فرهنگی واموزشی طلوع کنگان

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها